Podejmij działanie i osiągnij sukces!

Przedstawiamy fragment z książki ,,Niepewność przekleństwem kobiet. Oryginalne inspiracje, skuteczne ćwiczenia, sprawdzone techniki dla liderek” autorstwa znanej telewizyjnej prezenterki, autorki kilku bestsellerów, laureatki nagród –  Helene Lerner.

Pisarka od lat prowadzi szkolenia, doradza jak być dobrym menedżerem a przede wszystkim stara się wzbudzać w kobietach poczucie własnej wartości.

Dlaczego przedstawicielki płci pięknej tak rzadko obejmują stanowiska pracowników wyższego szczebla? Problem stanowią niepewność siebie oraz wewnętrzne bariery.

Z ebooka dowiesz się:

– jak pokonywać strach przed niepowodzeniem,
– co tak naprawdę ogranicza kobiety,
– jak brak ambicji wpływa na dokonywanie zmian,
– co zrobić, żeby otwarcie zadawać pytania, znajdować źródło problemów i zabierać głos,

a przede wszystkim jak ZACZĄĆ DZIAŁAĆ!

Rozmaite porady językowe

Autor: Katarzyna Kłosińska

Treść pochodzi z internetowej Poradni Językowej Wydawnictwa Naukowego PWN.

Odpowiadamy na Państwa pytania dotyczące spraw językowych, a zwłaszcza poprawności i użycia języka. Najciekawsze pytania i odpowiedzi publikujemy.
Zachęcamy Państwa do lektury opublikowanych pytań i odpowiedzi oraz do dzielenia się z nami swoimi wątpliwościami językowymi.

Statystyka w zarządzaniu – materiały dodatkowe

Autorzy: Amir D. Aczel, Jayavel Sounderpandian

Jeden z najlepszych podręczników do nauczania statystyki na wydziałach zarządzania i ekonomii. Nowe wydanie, podobnie jak poprzednie, zachowuje swój uniwersalny charakter, utrzymując pozycję lidera w międzynarodowych aspektach biznesu.

Ambicją Autorów było stworzenie książki, która nie tylko wyjaśnia myślenie statystyczne i idee wnioskowania statystycznego, ale również osadza statystykę w rzeczywistym świecie – stąd dużo w niej przykładów z takich dziedzin, jak: finanse, zarządzanie, transport, turystyka, księgowość, administracja publiczna, ekonomia, produkcja.

Format do pobrania: spakowane foldery z arkuszami xls w paczkę zip.

Przysłowia są… na wszystko

Autor: Dobrosława Świerczyńska

Przysłowia dotyczą wszystkich dziedzin naszego życia, naszej egzystencji i kultury. Ich język jest bogaty i jędrny, często opisuje świat z humorem. Spotykamy je wszędzie: i w publicznych wystąpieniach i w prywatnych rozmowach, w publicystyce, literaturze, w filmie i teatrze, w dyskusjach politycznych i na wiecach.

Cervantes mówił, że „Przysłowie jest krótkim zdaniem opartym na długim doświadczeniu”.

Nasz e-book przedstawia 501 przysłów, które dotyczą stosunków międzyludzkich, wraz odnotowaniem miejsca pierwszego ich użycia w literaturze.

Zapraszamy do ich lektury, a sami Państwo się przekonają, czy Cervantes miał rację.

© 2015-2019 Wydawnictwo Naukowe PWN. Wszelkie prawa zastrzeżone.